Bukiet ślubny – niezbędny dodatek dla panny młodej


Kiedy przygotowania do ślubu – uroczystej ceremonii oraz do późniejszej imprezy weselnej trwają, w wielu przypadkach okres ten wiąże się z ogromnym chaosem. Mamy wiele spraw do załatwienia, chcemy dopiąć wszystko na ostatni guzik, by w tym wyjątkowym dla nas dniu – wszystko poszło po naszej myśli. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć, jest bukiet ślubny.

Ta niewielkich rozmiarów ozdoba, którą panna młoda trzyma w swoich dłoniach ma istotne znaczenie w kreacji ślubnej. Niegdyś panny młode zbierały kwiaty i zioła, które później układały w wiązankę. Rośliny miały przynosić szczęście młodej parze. Tradycja zachowała się aż do dzisiaj, dlatego też bukiet jest istotnym dodatkiem nie tylko pod kątem wizualnym.

Bukiet ślubny – niezbędna ozdoba każdej panny młodej

Kwiaty do ślubu mogą być różne. Każda panna młoda może wybrać dowolną kompozycję, decydując się na swoje ulubione odmiany roślin lub po prostu kierując się zmysłem florystycznym osoby, która będzie przygotowywała dla nas taką wiązankę. Bukiety ślubne mogą być bardzo niewielkich rozmiarów – drobne kwiatuszki i minimalne ich przybranie – to klasyczna propozycja dla panny młodej. Inną opcją są zdecydowanie okazalsze wiązanki. Coraz więcej kobiet decyduje się na naturalność, dlatego też popularniejsze w ostatnich latach stały się wiązanki przygotowane z tak zwanych polnych kwiatów. Niewyszukane, z dużą ilością traw – to świetna propozycja dla osób, które lubią naturalne klimaty, stylizację ślubną w stylu boho.

Jak dobrać odpowiedni bukiet – kolorystyka, dodatki do kreacji

Bukiet panny młodej to nie tylko element tradycji, ale także wizualna ozdoba, dlatego też dobrze jest dopasować go koncepcji całego stroju. Kolorystyka i dobór odpowiednich kwiatów sprawią, że będzie komponował się doskonale jako kontrapunkt do sukienki. Rośliny w kolorze dodatków panny młodej – butów czy biżuterii to doskonale skrojony rodzaj kreacji, która wspaniale będzie prezentować się na zdjęciach z tego wyjątkowego wydarzenia w życiu.