Jaki zrobić makijaż na wesele?


Wesele to dzień, kiedy wszyscy chcą wyglądać pięknie i młodo. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które przygotowania potrafią rozpocząć nawet kilka tygodni wcześniej. 

Jaki makijaż na wesele?

Oprócz włosów i odzieży, bardzo ważny jest także makijaż. Coraz więcej osób decyduje się go wykonać samodzielnie w domu. Oczywiście jest to trochę ciężkie zadanie, ale wystarczy odpowiednio się postarać i wszystko powinno pójść po naszej myśli. Można także skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki, która ma o tym pojęcie i odpowiednie narzędzia. Podstawą każdej stylizacji jest makijaż twarzy i trzeba o tym koniecznie pamiętać. Nie wszystkie kobiety umieją się malować, dlatego dosyć często korzysta się z pomocy ludzi z zewnątrz. Pierwszym krokiem jest skompletowanie wszystkich kosmetyków, które będą nam potrzebne. Warto opierać się na kosmetykach, których bazą są naturalne składniki. Możemy wtedy mieć pewność, że nie wywołają one żadnych podrażnień. W tym tekście podpowiemy jak zrobić makijaż na wesele, który będzie prezentował się pięknie, a do tego wytrzyma całonocną imprezę. Wesela rzadko kończą się przed świtem, więc trzeba być przygotowanym na całą noc zabawy. 

Naturalny makijaż

Błędem jest robienie mocnego wieczorowego makijażu na imprezę weselną. Z reguły zabawa rozpoczyna się już po południu, więc makijaż musi być odpowiednio wyważony. Dobrze, jeżeli będzie łączył cechy makijażu dziennego i wieczorowego. Najważniejsza jest w tym wszystkim naturalność, dlatego nie powinien być też zbyt przebijający. Poczucie estetyki może być nieco zaburzone, jeżeli wykonamy zbyt grube kreski. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ dużo jest kosmetyków do wyboru. Lepiej też nie testować nowych kosmetyków chwilę przed imprezą weselną, ponieważ takie eksperymenty mogą zakończyć się nawet podrażnieniami skóry. Duże znaczenie ma także kolejność nakładania poszczególnych kosmetyków. Tradycyjny makijaż codzienny jest znacznie mniej wymagający od makijażu weselnego. Można nawet powiedzieć, że makijaż na wesele to mix makijażu wieczorowego oraz dziennego. 

Dokładne oczyszczenie twarzy

Pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie twarzy. Najpierw należy umyć twarz, a później użyć toniku, który pomoże przywrócić właściwe pH skóry. Później można nałożyć krem na twarz. Najlepiej używać kremów na dzień, ponieważ są nie tylko lekkie, ale również nawilżające. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że makijaż na wesele jest kluczowym elementem stylizacji. Wyrazisty makijaż powoduje, że nawet w prostej kreacji będziesz się prezentować jak prawdziwa księżniczka. Należy pamiętać, że podstawą pięknego wyglądu jest pielęgnacja. Zdecydowanie bardziej wrażliwa oraz podatna na podrażnienia jest cera sucha. Skóra jest wtedy cienka, pozbawiona blasku oraz mało elastyczna. Bazę można nałożyć dopiero, gdy skończymy oczyszczanie oraz pielęgnację. Baza ma sprawić, że makijaż dłużej się utrzyma, a skóra będzie wyrównana. W tym artykule wyjaśniliśmy jak zrobić makijaż na wesele. Bazę wybieramy w zależności od typu skóry, podobnie jak krem. Najlepiej skorzystać z podkładu, którego używasz na co dzień.